Üles

Meist

Olen pikalt püüdnud sõnadesse panna kirjeldust, mis on Atelier. Selline pealesunnitud koht „About us“ kus juht peab lühidalt ja tabavalt kokku võtma ettevõtte visiooni ja missiooni ja end kiitma „to the moon end back“.

 

See oleks hästi lihtne, kui tahaksin olla turvaline, teiste sarnane… kirjutada nii nagu teised selle valdkonna kolleegid üle maailma seda teevad.. Või kui minu jaoks oleks oluline esindavate kaubamärkide arv 1000+ ehk resoneeruksin ütlusega „Mida rohkem, seda uhkem“.

 

Aga käsi ei tõuse seda selliselt tegema… sest aastatega on tekkinud arusaam „less is more“ – mida vähem sa esindad, seda rohkem sa esindad. Mõtlen õudusega aastatele, kui sisustusvaldkonnas projektijuhina tööd alustasin ning tol ajal koostööpartneritele teeninduse osas kriteeriume ei seatud… Neid oli siis ca 250. Kohutav☺

Ettevõte Kalipso Estonia OÜ sai asutatud aastal 2007 itaallasest ettevõtja Luca Costantini poolt. Firma peakontor asus Milanos, Luca kodulinnas. Gruppi kuulusid Kalipso Italia, Kalipso Russia, Kalipso Finland ja Kalipso France.

Luca oli kunagi õppinud Venemaal ning tegi karjääri Roberto Cavallis. Omandatud vene keel ning imetlusväärsed ärikontaktid tõmbasid ta sisustusvaldkonda – oma kodu elutoast sülearvutiga alustades jõudis ta välja üsna nimekate klientide kodude ja kontorite sisustamiseni ning oli avasüli oodatud kõikides Itaalia medium/high level mööblimajades.

 

Mina olin just taastunud Pronkssõduri öö raputustest ja rõivabrändi Marlboro Classis esinduspoes opereerinud ettevõtte pankrotist ning vajasin uut algust. Kuna projektijuhi ametikohale oli Luca mind juba aasta aega oodanud, siis sõbranna Gea’ga sai Pirita Jahtklubi restoranis ajurünnaku tulemusena selgeks, et kõikidest võimalikest valdkondadest oleks mul edaspidi huvi tegeleda näiteks mööbliga. Mõeldud-tehtud, asusin tööle Kalipso Estonia’s. Algas äärmiselt põnev, tore ning ilus karjäär. Kõige huvitavamad õppereisid toimusid muidugi Milanosse, aga alati oli Lucaga põnev kohtuda ka Tallinnas. Luca lemmik restoran oli Controvento. Loomulikult ta armastas sealseid autentseid itaalia roogasid, kuid alati imetles ta ka seintel eksponeeritud kunsti. Eriti ühte väikest aktimaali, mis meenutas talle kreeka jumalannat Calypso’t, kes oli talle juba aastaid tagasi olnud inspiratsiooniks firmale nime valimisel. Ma ei mäleta, mis põhjusel ta nimetas oma ettvõtted Kalipsodeks, ja juba siis mitte Calypso’deks, küll aga tean ma täpselt, mis ajendas mind nime muutma. Eks ikka pidev naer ja selgitamine, et me ei tegele kalipsode müügiga☺.

 

Esimesel sisustusmessil kõndisin nagu Alice Imedemaal. Tegelikult ei ole see vaimustus mitte kunagi raugenudki. Ka 2021.a sügisel, Covidi pandeemia tõttu oma endise mahuga võrreldes olematuks muutunud i Salone suutis taaskord näidata, millist esteetilist silmailu disainerid suudavad inimkonnale pakkuda ka kõige piiravamates oludes.

 

Minu esimene koostööpartner Eestis oli sisekujundaja Helen Mäkelä ning klientideks Aivar ja Helen Villemson (referentsiks luba kõigilt küsitud☺). Müüsin neile Cattelan Italia söögilaua, toolid ning voodi. Nad olid diiliga väga rahul. Voodi ja madratsi komplekt – nii hea hinnaga! Tegelikult muidugi oleks olnud vaja madratsi eest eraldi maksta ja palusingi Luca’l see minu palgast maha arvutada, kuna kliendile oli hind kinnitatud ning minu jaoks oli auasi see nii ka jätta. Ei pidanud ju klient selle pärast nördinud olema, et mina alles õppisin.

Aitäh Helen aastatepikkuse koostöö eest ja et aitasid mul toona leiva lauale saada! Olen Sulle igavesti tänulik ja loodan, et Sul läheb alati hästi!

 

Olin 28.a projektijuht, vaid aasta sisustusvaldkonnas töötanud, kui Luca traagilises autoavariis Milanos hukkus. Peale matuseid Itaalias Luca perekonnaga firmast rääkides sain teada, et jään ettevõttega üksi. Kirurgidest vendadel ei olnud huvi jätkata ning Luca ja minu vahelisest kirjavahetusest oli loetud, et niikuinii oli ta plaaninud mulle osaluse anda.

 

Tegin lahti neti.ee ja otsisin tunnustatud sisearhitekte, kellelt nõu küsida. Saatuslikul kombel kõnetas Külli Salum ning otsustasin ta kutsuda õhtusöögile restorani Kolm Õde. Mäletan seda õhtusööki kui eilset päeva – äärmiselt peen õhkkond, kitsas kahene laud, põlev küünal meie vahel ja mina mega pabinas (lihtsalt ärevusest ja aukartusest minestamas).

Kuigi kulus veel palju aastaid arvestatavaks sisustussalongiks saamiseks, võin täna öelda, et Atelier sai alguse just sel õhtul, sest küsimusele: „Kas Eestis on veel ruumi ühele sisustussalongile?“ vastas Külli: „Kui südamega teed, siis ikka on“.

 

Aastal 2014 avas Atelier oma esinduse Raua tänaval. Seda tänu Külli Salumile, kes mängis taaskord saatuslikku rolli minu unistuste teel. Loomulikult ei olnud kahtluski, kes selle salongi peaks sisustama☺Aitäh Külli! Igavesti tänulik!

Muide, salongi nime eest võlgnen tänu oma sõbrale Imre Kose’le, kes kolme minu poolt antud variandi hulgast just selle võitjaks hääletas. Aitäh Imre! Ongi lihtsalt kauneim nimi!

 

Aastal 2021 jõudsin kohale. Kohta, millest olen aastaid unistanud. Kohta, mille võimalikkust Külli Salumilt 2008. aastal restoranis Kolm Õde küsisin. Olengi juhtinud südamega ja mahtusingi! See on sõnulseletamatult ilus tunne! Aitäh, Külli, selle saatusliku vastuse, koostöö ja toetuse eest!

 

Aitäh Atelier’i kliendid, kes te usaldate meie kätte oma isikliku ruumi ja lubate meid oma isiklikku ruumi.. Te lubate meid oma kööki, oma elutuppa, oma magamistuppa… Oma unistustesse ja muredesse.

Teie rahulolu, privaatsus ja usaldus on meie kõrgeim eesmärk.

 

Atelier ei hakka iial jooksma võidu oma konkurentidega. Ei majanduslike näitajate, ei töötajate arvu, ega tehtud tööde kajastamise teemal.

Kvaliteet, mitte kvantiteet. Alati. Kõiges.

 

Sisustussalongi Atelier asutaja

Piret Sillo

Piret Sillo

Asutaja ja loovjuht

piret@atelier.ee
+372 5294 575

Elisa Zirul

Projektijuht ja Disainer

elisa@atelier.ee
+372 5622 9529

Henry Remmelgas

Projektijuht ja köögidisainer

henry@atelier.ee
+372 5678 1907

Margit Kuldmaa

Projektijuht ja Disainer

margit@atelier.ee
+372 5741 8433

Maria Volkova

Projektijuht ja Disainer

maria@atelier.ee
+372 5597 251

Kaija Kasearu

Dekoraator

kaija@atelier.ee
+372 5515 510

Võtke meiega ühendust või tulge parem külla!

E – R    9:00 – 17:00
Staapli 10, 10415, Tallinn
info@atelier.ee
+372 641 9119